четвер, 17 травня 2018 р.

У Полтаві під відкритим небом майстрували дерев’яні горщики для квітів (ФОТО)



Дерев’яні горщики, зроблені власноруч з невеликою кількістю будівельних матеріалів, вчили робити на відкритому майданчику біля музичного училища у Полтаві.

Саме таким виробам присвятили цьогорічний День Дій – акції, що відбувається за ініціативи міжнародної організації «350.org» у Східній Європі. Минулого року на цьому ж місці виготовляли кліматичну теплицю.

«Така акція важлива для того, щоб люди спілкувались, знайшли спільну точку дотику, яка може залучати різні покоління, людей різних професій. І таким чином хочемо донести поки що не дуже зрозумілу для людей тему зміни клімату і можливості адаптації до зміни клімату», - говорить представниця ГО «Еколтава» Марина Цигрик.

В дерев’яні підставки можна помістити горщик, куди можна висадити саджанці рослин або ж їх посіяти. Виготовлену власноруч таку дерев’яну конструкцію учасники майстер-класу забирають з собою. Згодом вже з квітковими горщиками їх можна розмістити на балконах, дачних ділянках.

Власне, майстер-клас проводив столяр Володимир Іванченко. Навісну конструкцію придумав сам.

«Необхідно зробити заготовки – дерев’яні бруски завдовжки близько 30 см. Потім в кожну бруску з обох боків зробити отвори за допомогою дрелі, щоб через них протягувати мотузку. Таким чином, конструкцію збирається докупи. Потім треба зробити дно, щоб горщик не випав. Загалом, це можна зробити хвилин за 30», - розповідає Володимир.

ГО «Еколтава» вже не один рік займається різними екологічним ініціативами, які дають свої результати.

«Ми зараз бачимо, що є попит населення у сортуванні, озелененні, боротьба за чисте довкілля є і ми намагаємось підтримувати їх, маємо волонтерів в команді. Дивимось по активності людей, які здають в пункти прийому вторсировини і бачимо, як люди користуються нашою картою пунктів прийому», - зазначає Маина Цигрик.

На Дні Дій передбачалось приготування «зелених» смузі за допомогою сонячних батарей. Але вони не встигли акумулювати енергію сонця, оскільки майстер-клас почався близько вечора. Але організатори запевняють, що використання сонячних електростанцій неабияк заощадливе.

«Використання сонячних батарей набагато ефективніше. З часом можна повернути кошти, які були вкладені на покупку сонячної електростанції, завдяки тому, що вже не куплятимете електроенергію в обленерго, а будете користуватись безкоштовною енергією сонця. Окупається в середньому за 4-5 років, якщо це електростанція для будинку», - підсумовує Марина Цигрик.









 ©Ліна Решетник

Поделиться в соцсетях

Facebook TwitterGoogle+ Vkontakte
Рекомендуем × +
У Полтаві під відкритим небом майстрували дерев’яні горщики для квітів (ФОТО)
4/ 5
Oleh